Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 511 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

CHRONOWIZOR

wtorek, 23 stycznia 2007 18:35


"Wpadłem na pomysł, oparty na założeniu przyjmowanym przez wszystkich naukowców, że fale dźwięku, raz wyemitowane, nie giną, tylko zostają w otoczeniu. Można je więc zrekonstruować, podobnie jak energię, która nie ginie.
Weźmy dźwięk: każda fala dźwięku to energia. pochodzi z określonego źródła [...], dzieli się na coraz mniejsze jednostki, jednak nie ulega zniszczeniu, tylko podlega tym samym procesom, które znamy z teorii względności. Materia rozkłada się nie tylko na atomy, ale i na mniejsze cząsteczki [ojciec Ernetti ,miał tu zapewne na myśli cząstki budowy atomu - na przykład elektrony], i może zostać zrekonstruowana przy użyciu odpowiednich procedur. To możliwe, bo mamy do czynienia z energią.
Tak, do tego potrzebna jest odpowiednia aparatura, ale to już inna sprawa. Trzeba tylko zapamiętać zasadę: energia nie ginie, tylko się zmienia."


[ojciec Alfredo Pellegrino Ernetti]


Wypowiedź z maja 1972 roku ojca Ernetti, do gazety "La Domenica das Corriere", wywołała falę zainteresowania niezwykłą teorią duchownego z Watykanu.


Benedyktyn, ojciec Alfredo Pellegrino Ernetti miał w życiu dwie największe pasje - teologię i historię muzyki starożytnej Persów, Sumerów, Asyryjczyków i Egipcjan. Jednak mało było wiadomo na temat takiej muzyki gdyż dopiero w 1200 roku wymyślono zapis nutowy.
Ojciec Ernetti pragnął dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat i postanowił stworzyć niezwykłe urządzenie do odtwarzania dźwięku i obrazu z przeszłości - Chronowizor.


Ale po kolei:
Ernetti bardzo obawiał się że jego wynalazek w niepowołanych rękach wyrządziłby wiele złego. Dlatego milczał długie czternaście lat.
Dopiero na kongresie w 1986 roku w Riva del Garda, wytłumaczył jak działa jego wynalazek. Wypowiedź wprawiła wszystkich w osłupienie. Podał nawet dziennikarzom plan konstrukcji chronowizora, ale nie wiele z tego rozumiano. Tłumaczył że jego urządzenie potrafi wychwytywać fale dźwięku i światła z przeszłości!
Uważał że wszystko co dzieje się w całym wszechświecie zostawia ślad energetyczny, w postaci dźwięku i wizji. Jest ona niezniszczalna, zmienia się ciągle, ale trwa w otaczającej nas przestrzeni. Dlatego można ją odtworzyć. I tak właśnie działa chronowizor.


Urządzenie składa się z połączonych ze sobą anten różnych stopów metali, które miały za zadanie wyłapywać wszystkie fale elektro magnetyczne i nie tylko. Chronowizor posiadał też jednostkę rekonstruującą, która odczytywała zdarzenia z przeszłości, oraz transformator dźwięku i wizji, dzięki któremu można było oglądać przeszłość jak w telewizorze.


Chronowizor spełnił największe marzenie Ernettiego. Mógł nie tylko słyszeć, ale i widzieć wiekowe opery, których nikt nie potrafił zapisać ani nagrać. "Theystes", to tytuł opery z przed 169 roku p.n.e., napisanej przez Kwintusa Enniusa Calabera. Sztuka odegrana została na targu, pod gołym niebem, niedaleko Kapitolu. Ernetti oglądając całe przedstawienie, notował nuty i słowa, które potem przetłumaczył. Tak zrekonstruował całą operę, której do tej pory znane były tylko 25 wersów. Ernetti, jak potem mówił widział całą sztukę w pierwotnym wykonaniu i brzmieniu.


Ernetti zmarł w 1994 roku. Przed śmiercią zabezpieczył całą aparaturę, która teraz znajduje się najprawdopodobniej w magazynach Watykanu. Tylko Ernetti znał dokładnie instrukcje i działanie urządzenia. Jednak w obawie przed złem jakie mogło spowodować urządzenie (historia zna już dużo takich przypadków) postanowił zabrać tajemnicę ze sobą do grobu. 


Opowieść którą czytelnik miał okazję właśnie przeczytać może wydawać się wręcz nieprawdopodobna, nie możliwa. Jednak najbardziej niesłychane jest to że wynalazek istnieje naprawdę, a opowieść jest jak najbardziej autentyczna. Bo trudno podejrzewać że ksiądz, mający oficjalne pozwolenie Watykanu na prowadzenie badań nad muzyką dawną, świadomie okłamał cały świat.


[Autor: Thorez]

[Na podstawie: "Historia bez cenzury" Hartwiga Hausdorfa]


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  25 721  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

Informacje

Niestety z braku wolnego czasu, oraz zmianą nastawienia do życia i innymi zmianami w moim życiu, jestem zmuszony zawiesić działalność bloga.
Bloga jednak nie usuwam, niech służy jak najdłużej.
Jeśli jest ktoś zainteresowany przejęciem bloga na pewnych warunkach jestem w stanie go odstąpić.

Proszę pisać pod 0.65@wp.pl

Dziękuję za komentarze i odwiedziny.
Pozdrawiam - Thorez

O moim bloogu

Znajdziesz tutaj wszystko co tajemnicze, niezwykłe, szokujące, prawdziwe, paranormalne, niecodzienne... jednym słowem Thorez bloog. Zapraszam.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 25721

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Finanse